باتری خودرو یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین اجزای تشکیل دهنده سیستم برق خودرو به شمار می‌رود. یکی از اصلی‌ترین کاربرد‌های باتری در خودرو زمانی است که راننده قصد روشن کردن موتور اتومبیل را دارد. در این زمان استارت که یک موتور الکتریکی است با انرژی الکتریکی که از باطری می‌گیرد موتور اتومبیل را به حرکت در می‌آورد تا اولین سیکل کاری موتور شروع شود.

خرابی باتری ماشین در بسیاری از موارد می‌تواند برای راننده دردسرساز شده و مشکلات زیادی را ایجاد کند. معمولا بروز خرابی در باتری خودرو با زمین‌گیرشدن خودرو همراه است و در این شرایط مالک وسیله نقلیه چاره‌ای جز استفاده از خدمات امدادی نخواهد داشت.

در زمینه خرابی باتری خودرو باید توجه داشت که راننده می‌تواند پیش از کار افتادن کامل باتری خودرو با رعایت نکات و اصول مربوط به نگهداری از باتری، عمر باتری خودرو را افزایش داده و از خرابی آن به موقع مطلع شود. عمر طبیعی باتری خودرو به عوامل گوناگونی بستگی دارد و در حالت کلی عمر مفید باتری خودرو حدود 2 سال در نظر گرفته می‌شود.

روشن شدن چراغ باتری در صفحه کیلومتر خودرو، استارت خوردن سخت پیشرانه خودرو، متورم شدن باتری و سرریز کردن اسید و تغییر رنگ چشمی باتری (در باتری‌های دارای چشمی) از جمله مواردی است که خبر از خرابی و فرسوده شدن باتری خودرو می‌دهند.

اما در صورتی که مالک خودرو با خرابی باتری روبه‌رو شود، بدون شک استفاده از خدمات امدادی تنها راه چاره است. از طرفی خرابی باتری خودرو در فصول سرد و گرم مشکل به شدت رایج و پرتکرار است که می‌تواند به راحتی باعث بر هم خوردن و بازداشتن از رسیدگی به امور روزانه شود. در زمان خرابی باتری خودرو دسترسی به خدمات امدادی مطمئن و همچنین تهیه باتری مرغوب که دارای کیفیت و استانداردهای لازم باشد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که استفاده از خدمات امداد خودروهای متفرقه و غیر رسمی می‌تواند عواقب بسیاری سنگینی را به همراه داشته باشد. مشکلاتی نظیر کمبود دانش فنی و عدم رعایت استانداردهای مربوط بر اساس توصیه سازنده خودرو از جمله مشکلاتی است که می‌تواند در زمان استفاده از امداد خودروهای متفرقه گریبان‌گیر راننده و مالک خودرو شود.

اگر فرض را بر این بگذاریم که شرکت‌های امداد خودرو متفرقه توانایی خدمت‌رسانی با ناوگانی پیشرفته و گسترده را دارا بوده و همچنین از کارشناسان فنی متخصص و خبره بهره ببرند، در این حالت نیز اعتماد به این شرکت‌ها می‌تواند زیان‌بار باشد. زیرا در کنار تخصص فنی، تجهیزات به روز و کافی و نیروی متخصص و دوره دیده، استفاده از لوازم یدکی اصلی و با کیفیت نیز نقشی اساسی در ارائه خدمات مطمئن به خودروهایی که دچار مشکل فنی شده‌اند ایفا می‌کند. به همین دلیل، شرکت امدادخودرو ایران در راستای دسترسی آسان و راحت مشتریان به خدمات اصولی، ایمن و مطمئن و همچنین کالای با کیفیت و اصلی، اقدام به راه‌اندازی خدمت جدیدی به نام امداد باتری کرده است.

مشتریان گروه صنعتی ایران خودرو با استفاده از این خدمت می‌توانند در زمان فرسودگی و از کار افتادگی باتری خودرو نسبت به تعویض باتری در محل اقدام کنند. این خدمت که از سال گذشته توسط امدادخودرو ایران در حال عرضه است در آبان ماه سال 1400 توانست به رکورد جدید در زمینه ارائه خدمت تخصصی باتری خودرو دست یابد.

امدادخودرو ایران هدف از طراحی و اجرای این خدمت را از سال گذشته، آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای ورود به بازار خدمات باتری و ارایه رقابتی این نوع خدمات اعلام کرده است. تفکیک ناوگان خدمت امدادباتری در سراسر کشور، تامین مستقیم باتری بدون واسطه از تامین کننده، راه‌اندازی فروشگاه آنلاین ارایه خدمات باتری، تعیین قیمت رقابتی برای خدمت باتری و… از جمله اهدافی است که در این طرح از سوی امداد خودرو ایران دنبال می‌شود.

امدادخودروايران

بر همین اساس، مشتریان تمامی محصولات گروه صنعتی ایران خودرو می‌توانند در زمان بروز خرابی و از کار افتادن باتری خودروی خود با شماره سراسری 096440 تماس گرفته و یا از طریق اپلیکیشن‌های تلفن همراه ایساکو و بسپر نسبت به دریافت خدمت امداد باتری اقدام کنند.

منبع: امداد خودرو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *